«Έπεσε» με αυτογκόλ… Πλατανιάς – Λεβαδειακός 1-0

Με αυτογκόλ του Φαβάρο δέκα λεπτά πριν το τέλος ο Λεβαδειακός γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Πλατανιά σε ένα παιχνίδι που το χειρότερο αποτέλεσμα για την ομάδα του Ζοσέ Ανιγκό θα ήταν η ισοπαλία αφού ο Λεβαδειακός ήταν πιο επιθετικός και δημιούργησε τις σημαντικότερες φάσεις της αναμέτρησης.

Φάσεις & Γκολ

8′ Ο Κοροβέσης εκτελεί το φάουλ που κέρδισε ο Πετρόπουλος, μπλοκάρει την μπάλα ο Επασί.

8′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό: Σουτ του Γιακουμάκη μέσα στην περιοχή, την μπάλα έδιωξε ο Κλιάιγτς.

9‘ Εκτελείται το κόρνερ από το Λεβαδειακό, ο Σουμπίνιο έκανε το σουτ μέσα στην περιοχή η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι των γηπεδούχων
 11′ Σέντρα του Πετρόπουλου από τα αριστερά, ο Κασάλτσα έκανε την κεφαλιά μέσα στην περιοχή, την μπάλα μπλόκαρε με δυσκολία ο Επασί.
13′  Σουτ του Μητρόπουλου, η μπάλα στα χέρια του Κλιάιτς.
18′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό: Ο Μαρκόβσκι έκανε την πάσα μέσα στην περιοχή στο Γιουσούφ, με τον τελευταιό να κάνει το σουτ αλλά η μπάλα ακούμπησε πάνω στο δοκάρι.
42′ Ο Σουμπίνιο πέρασε την μπάλα στον Μαρκόβσκι, ο τελευταίος έκανε το σουτ αλλά την φάση σταμάτησε ο βοηθός για οφσάιντ.
44‘ Σουτ του Σουμπίνιο έξω από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.
49′ Ο Κοροβέσης εκτελεί το κόρνερ, την κεφαλιά πήρε ο Πετρόπουλος και έστειλε την μπάλα άουτ.
61′ Σουτ του Ντουαλά, στο όριο την περιοχής την μπάλα έδιωξε ο Επασί.
69′  Ο Ντουαλά κάνει το σουτ μέσα στην περιοχή την μπάλα διώχνει ο Επασί, ο Ντουαλά δίνει την πάσ στον Δημούτσο ο οποίος στέλνει την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
75′ Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό: Ο Γιακουμάκης κάνει το σουτ μέσα στην περιοχή, ο Κλιάιτς διώχνει την μπάλα με γροθιές.
80′ Γκολ… Ο Κοροβέσης κάνει την σέντρα από την μεσαία γραμμή, ο Πετρόπουλος κατεβάζει την μπάλα κάνει το σουτ αλλά την μπάλα έστειλε στα δίχτυα ο Φαβάρο στην προσπάθεια του να την διώξει.

Πλατανιάς (Χοσέ Μάνουελ Ρόκα): Κλιάιτς, Βάντερσον, Κασάλιτσα (46* Ντουαλά), Πετρόπουλος, Καρυπίδης, Κοροβέσης, Δημούτσος, Αγγελόπουλος (78* Ουές), Μάλσα, Ντικαμονά (46* Στάμου), Ενσικουλού.

Λεβαδειακός (Ζοζέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Ντιόγκο, Φάβαρο, Λεονάρντο, Μητρόπουλος, Νουάνκο Ομπιόρα (83* Σαβαντογκό), Σουμπίνιο (71* Νιάσε), Μαρκόβσκι, Γιακουμάκης, Γιουσούφ.