Ο Αμβρυσσέας Διστόμου πήρε σπουδαία νίκη επί του Ολυμπιακού Βόλου στις καθυστερήσεις (Photos)

Μεγάλη νίκη για την ομάδα του Διστόμου, με ήρωα τον Χίσι, ο οποίος αρχικά ισοφάρισε το τέρμα του Ευθυμιάδη και στις καθυστερήσεις έκανε το 2-1 για την ομάδα του.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή, με τον Χίσι να κάνει το σουτ στο 5’ και τη μπάλα να περνά παράλληλα από την εστία του Κούτσικου. Ο Ολυμπιακός απάντησε με γκολ στο 20’, όταν μετά από συνδυασμό των Ευθυμιάδη και Κόκα ο τελευταίος με δυνατό σουτ έγραψε το 0-1. Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν νέα καλή στιγμή στο 33’ με του σουτ του Βαρούχα να φεύγει άουτ. Στο επόμενο λεπτό ήρθε το 1-1 με τον Χίσι να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της άμυνας του Ολυμπιακού έπειτα από εκτέλεση πλαγίου του Ντος Σάντος και να ισοφαρίζει με σουτ.

Στην επανάληψη, ο Αμβρυσσέας απείλησε στο 47’ με το σουτ του Μανιδάκη να μπλοκάρει ο Κούτσικος. Χωρίς κάτι αξιοσημείωτο κύλησαν τα επόμενα λεπτά, μέχρι το 67’, όταν το σουτ του Βανγκέλι απέκρουσε ο Κούτσικος σε κόρνερ. Στο 88’ το μακρινό σουτ του Μέμου μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Ντένσεφ. Στο 93′ ο Χίσι με κεφαλιά μετά από γέμισμα του Μεταλλινού έγραψε το τελικό 2-1.

ΣΚΟΡΕΡ: 34′, 90+3′ Χίσι – 20′ Κόκας